Blog

Latest Industry News

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio nagrodzona tytułem „Driver’s Award” w konkursie Carwow Awards 2018.

171206_Alfa-Romeo_Stelvio-Quadrifoglio_39

 

  • Model Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio został nagrodzony tytułem „Driver’s Award” w konkursie Carwow Awards 2018 na ceremonii, która odbyła się w Londynie.
  • Prestiżowy SUV został doceniony za swoje dynamiczne osiągi gwarantowane przez benzynowy silnik 2.9 V6 Bi-Turbo o mocy 510 KM.

Zwycięzca „Driver’s Award” został wybrany przez jury złożone z ekspertów Carwow, które uznało Stelvio Qauadrifoglio, SUV-a marki Alfa Romeo, za najmocniejszego w historii SUV-a zaprojektowanego do jazdy szosowej. Stelvio Qauadrifoglio wyprzedził  poważnych konkurentów, jak  Honda Civic Type R i Mazda MX-5. Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, mająca doskonały rozkłady masy pomiędzy dwie osie i napęd na cztery koła, jest wyposażona w najmocniejszy silnik benzynowy 2.9 V6 Bi-Turbo o mocy 510 KM umożliwiający osiągnięcie maksymalnej prędkości 283 km/h i przyspieszenia od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy.
Jury konkursu Carwow skomentowało: „Być może, nie jest to SUV oferujący najlepsze osiągi, jednakże Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio to zdecydowanie samochód, który gwarantuje największą przyjemność z jazdy: faktycznie prowadzenie go sprawia dużo więcej frajdy niż prowadzenie większości samochodów sportowych i dlatego też przyznajemy mu tytuł Driver’s Award. To samochód, który naprawdę ma wszystko!” Andrew Tracey, dyrektor marketingu i sprzedaży marki Alfa Romeo oświadczył: „Nagroda uzyskana  w konkursie  Carwow Awards to ogromny sukces dla Alfy Romeo i dowód pasji i poświęcenia osób, które przyczyniły się do stworzenia sportowego SUV-a o tak pięknych liniach i wyjątkowych osiągach. Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio pojawiła się właśnie w sprzedaży na brytyjskim rynku, dlatego też uzyskany właśnie tytuł jest niezwykłym początkiem jej historii”.

Stelvio w wersji Quadrifoglio wyposażona jest w zaawansowane pod względem technologicznym systemy, jak AlfaTM Chassis Domain Control (CDC), stanowiący „mózg” samochodu i jako jedyny ma w standardzie mechanizm różnicowy AlfaTM Active Torque Vectoring. CDC, czyli „mózg” SUV-a Alfa Romeo koordynuje wszystkie systemy elektroniczne samochodu, aby zapewnić najlepszą wydajność i najwyższą przyjemność z jazdy przez cały czas prowadzenia samochodu oraz jednocześnie zarządza i przypisuje określone zadania do różnych aktywnych systemów, takich jak AlfaTM Active Torque Vectoring, Active Suspension AlfaTM i ESC, zgodnie z ustawionym i wybranym przez kierowcę selektorem AlfaTM DNA Pro. Technologia Torque Vectoring optymalizuje rozkład jazdy samochodu i podkreśla jego sportowe właściwości. Dwa elektronicznie sterowane sprzęgła w tylnym mechanizmie różnicowym umożliwiają niezależne sterowanie momentem obrotowym poszczególnych kół. Zapewnia to optymalne przeniesienie mocy na podwozie, nawet gdy samochód jest „przesuwany” do granic swojej dynamiki. Wszystko to sprawia, że  Stelvio jest bezpieczna w prowadzeniu a jazda przyjemna przez cały czas.

Back to top
Umów się na serwis

Umów się na wizytę w serwisie

Temat

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Wybierz date
[date date-234 date-format:mm/dd/yy first-day:1 buttons]

Twoje dane:

Imię i nazwisko

Firma

Dane samochodu:

Numer rejestracyjny

Numer VIN

Marka

Przebieg

Dane samochodu:

Typ usterki


Dodatkowy opis
X