Opony zimowe – czas na zmianę kolekcji.

serwis_jesien-zima-2016_zmiana-oponJesień to okres wymiany opon letnich na zimowe, które zapewnią bezpieczną jazdę i optymalne osiągi w niskich temperaturach, na mokrych i śliskich nawierzchniach.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych

Jesienna i zmowa aura to trudny okres dla opon samochodowych. Niskie temperatury i nawierzchnia śliska od deszczu, śniegu lub błota – każdy kilometr to ciężki sprawdzian przyczepności, w którym stawką jest Twoje bezpieczeństwo.

O tym warto pamiętać

  • z wymianą opon nie należy zwlekać, nawet jeśli na dworze jest sucho. Jesienią bowiem temperatura po zmroku i rano zaczyna regularnie spadać do 0 stopni. W takich warunkach opony letnie, wykonane z twardszej mieszanki gumy nie zapewniają takiej pewności prowadzenia jak „zimówki”. Co więcej, ich bieżnik nie jest przystosowany do usuwania zanieczyszczeń, które pojawiają się na drogach w tym czasie – błota i śniegu.
  • wymianę opon na zimowe warto zlecić autoryzowanemu serwisowi Auto Diug. Nasi fachowcy dokładnie skontrolują stan ogumienia i w razie potrzeby zaleca zakup nowych opon. Stopień zużycia bieżnika ma ogromny wpływ na trakcję. Optymalna głębokość bieżnika zapewniająca możliwie najkrótszą drogę hamowania wynosi 8 mm. Bieżnik o głębokości 6 mm wydłuża drogę hamowania już o 20%, a o głębokości 4 mm aż o 50%! Ponadto opony ze zbyt płytkim bieżnikiem nie są w stanie skutecznie usuwać zanieczyszczeń z drogi (błoto, śnieg).

 

Więcej praktycznych porad dot. przygotowania samochodu do sezony jesienno zimowego […]

 

Back to top
Umów się na serwis

Umów się na wizytę w serwisie

Temat

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Wybierz date
[date date-234 date-format:mm/dd/yy first-day:1 buttons]

Twoje dane:

Imię i nazwisko

Firma

Dane samochodu:

Numer rejestracyjny

Numer VIN

Marka

Przebieg

Dane samochodu:

Typ usterki


Dodatkowy opis
X