.

Wiosna lato jesień zima bez niespodzianek.
Zadbaj o stan Twojego samochodu.

Opony i hamulce są jednym z najważniejszych elementów decydujących o bezpieczeństwie podczas jazdy. Zimą podwozie samochodu narażone jest na wiele szkodliwych czynników min dużą wilgotność, niskie temperatury, kontakt z sola drogową i nierówności jezdni powstałe w wyniku zdziałania zamarzającej wody. Czynniki te przyspieszają zużycie elementów zawieszenia i układu hamulcowego, co w konsekwencji prowadzi do pogorszenia trakcji oraz spadku skuteczności hamowania. Dlatego wiosną i latem, zwłaszcza przed planowanymi wyjazdami wakacyjnymi , warto sprawdzić stan opon, zawieszenia i hamulców. Nasi fachowcy sprawdza dokładnie stan zawieszenia i działanie hamulców podczas oględzin podwozia pojazdu na podnośniku.

Test stanu opon, zawieszenia i hamulców na ścieżce diagnostycznej –
Klocki hamulcowe – już od 76 zł*
Tarcze hamulcowe – już od 130 zł*
Wymiana płynu hamulcowego – już od 100 zł*
Świece zapłonowe – już od 34 zł*
Opony zimowe  – już od 155 zł*
Wymiana opon  – już od 80 zł*

.O szczegóły oferty zapytaj swojego Doradcę Serwisowego.

Warto wiedzieć!
– Tarcze hamulcowe, które noszą ślady korozji, uległy pęknięciu lub deformacji  nie zapewniają skutecznego hamowania i należy je niezwłocznie wymienić,
– Tarcze powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości , co pozwala na optymalne odprowadzenie ciepła i utrzymanie skuteczności hamowania. Niższa temperatura pracy to także niższe zużycie tarcz, a więc dłuższy okres eksploatacji.
– Dla pełnej skuteczności pracy układu hamulcowego ważny jest nie tylko stan tarcz i klocków hamulcowych, lecz również ich optymalne dopasowanie.
– Kolejnym istotnym elementem wpływającym na skuteczność pracy układu jest jakość i stan płynu hamulcowego – należy pamiętać, że płyn również ulega zużyciu i należy go regularnie wymieniać.
– Odpowiednio dobrany płyn hamulcowy powinien spełniać wszelkie wymogi producenta pojazdu, posiadać wysoka tempetaturę wrzenia, aby zapewnić skuteczna pracę układu także pod dużym obciążeniem (np. jazda w górach, z dużą ilością bagażu lub przyczepą.

Back to top
Umów się na serwis

Umów się na wizytę w serwisie

Temat

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Wybierz date
[date date-234 date-format:mm/dd/yy first-day:1 buttons]

Twoje dane:

Imię i nazwisko

Firma

Dane samochodu:

Numer rejestracyjny

Numer VIN

Marka

Przebieg

Dane samochodu:

Typ usterki


Dodatkowy opis
X